Thursday Results
IMCA Stock CarsÂ
B-Main 01 — 1. Travis Hagen, Williston, N.D.; 2. Joe Docekal, Dysart; 3. Jim Peeler, Trimble, Mo.; 4. Cory Sample, Winnemucca, Nev.; 5. Jesse Sobbing, Malvern; 6. Jason Murray, Hartford; 7. Mark Elliott, Webster City; 8. Josh Long, Little Suamico, Wis; 9. Matthew Meinecke, Madrid; 10. Jeff Kohn, Sheridan, Mich.; 11. Jim Thies, Mapleton; 12. Rod McDonald, Manchester; 13. Jeff Stephens, Arion; 14. John Shoptaw, Mena, Ark.; 15. Tommy Belmer, Denver; 16. Jeff Berens, Sioux City; 17. Jesse Richter, Great Bend, Kan.; 18. Plath Robert, Barnesville, Minn.; 19. Jeremy Zorn, Russell, Kan.; 20. Brad Smith, Columbia Cr Rds, Pa..
B-Main 02 — 1. Kelly Shryock, Fertile; 2. Todd Shute, Des Moines; 3. Jay Noteboom, Hinton; 4. Robert Marsh, Salinas, Calif.; 5. Josh Truman, Indianola; 6. Randy Havlik, Ankeny; 7. Curt Lund, Redwood Falls, Minn.; 8. Lance Mari, Imperial, Calif.; 9. Ed Turnbull, Estevan, SK, ; 10. Tim Pessek, Hutchinson, Minn.; 11. Ricky Stephan, S. Sioux City, Neb.; 12. Ricky Alvarado, Delta, Colo.; 13. Steve Reynolds, Springfield, S.D.; 14. Chad Ten Naple, Sioux City; 15. J.J. Scott, Iowa City; 16. Bruce Nelson, Turlock, Calif.; 17. Colby Heishman, Brooklyn; 18. Tony Hilgenberg, Waukee; 19. Tony Cox, Boone; 20. Lance Arneson, Abrams, Wis.
B-Main 03 — 1. Hunter Marriott, Brookfield, Mo.; 2. Justin O’Brien, West Union; 3. Johnny Whitman, De Pere, Wis; 4. Jared Hansen, Audubon; 5. Wayne Graybeal, Springfield, Mo.; 6. Jason Seegmiller, Dubuque; 7. James Reichart, Lorimor; 8. Tom Berry, Jr, Medford, Ore.; 9. Ronn Lauritzen, Jesup; 10. Mark Schafman, Edwardsville, Kan.; 11. David Goode, Sr, Copperas Cove, Texas; 12. Scott Davis, Madrid; 13. Regan Tafoya, Farmington, N.M; 14. Kenneth Buck, Canton, Pa.; 15. Jay Steffens, North Platte, Neb.; 16. Jesse Rogotzke, Sanborn, Minn.; 17. Tony Wedelstadt, Fremont, Wis; 18. Dana Dankert, Columbus, Neb.; 19. Justin Sackett, Pierson; 20. Jim Lynch, Bloomfield.
B-Main 04 — 1. John Logue, Jr., Boone; 2. Drew Christianson, Minot, N.D.; 3. Josh Gilman, Earlham; 4. Tim Murty, Tama; 5. Rob Vanmil, Barnesville, Minn.; 6. Cory Wray, Jamesport, Mo.; 7. Tim Ward, Chandler, Ariz.; 8. Cayden Carter, Oskaloosa; 9. Mike Mashl, DePere, Wis; 10. Mark Norris, Searcy, Ark.; 11. Scott Drake, Joplin, Mo.; 12. Jake Bowman, Maquoketa; 13. VANDERMARK GARY, Lowell, Mich.; 14. Mitchell Hunt, Greenville, Mich.; 15. Tyler Limoges, Redwood Falls, Minn.; 16. Greg Gretz, Kewaunee, Wis; 17. Yancy Shepard, Smithville, Mo.; 18. Eric Center, Mesa, Ariz.; 19. R J Merchant, Sioux City; 20. Darren Huntley, Ogden.
Heat 01 — 1. Heath Tulp, Britt; 2. Jason Ward, Sioux City; 3. Mike Stapleton, Denison; 4. Matt Speckman, Sleepy Eye, Minn.; 5. Kyle Clough, Wallace, Neb.; 6. Gary Mattison, Lamberton, Minn.; 7. Andrew Knode, Adel; 8. Larry Crocheck, Boone; 9. Bryan Rigsby, Topeka, Kan.; 10. Dylan Heilmann, Green Bay, Wis.
Heat 02 — 1. Shane Paris, Muscatine; 2. Joe Flory, Williston, N.D.; 3. Troy Woelber, Hull; 4. Casey Woken, Norton, Kan.; 5. Jake Ludeking, Decorah; 6. Casey Greubel, Lacona; 7. William Wade, San Angelo, Texas; 8. Robert Engelkes, Dike; 9. Michael Bruns, Olivia, Minn.; 10. Michael Sheen, Lamesa, Texas.
Heat 03 — 1. Jason Rogers, Selden, Kan.; 2. Mark Adams, Fort Worth, Texas; 3. Jay Goosmann, Merrill; 4. Dave Moriaty, Jordan, Minn.; 5. Jason Davis, Norton, Kan.; 6. Matt Schauer, Arlington, Minn.; 7. Robert Rutherford, Norton, Kan.; 8. Scott Beaureard, Brandon; 9. Joe O’Bryan, Round Rock, Texas.
Heat 04 — 1. Nick Tubbs, Colby, Kan.; 2. Derrick Agee, Huntsville, Mo.; 3. Todd Gereau, Sioux City; 4. Carbie McClearen, Seminole, Texas; 5. Colin Deming, Hobbs, N.M; 6. Andrew Hustead, Rutledge, Mo.; 7. James Lynch, Kahoka, Mo.; 8. Terry Pruitt, Dexter; 9. Kyle O’Mara, Indianola.
Heat 05 — 1. Dalton Flory, Williston, N.D.; 2. Don Vis, Marshalltown; 3. Roger Verdoorn, Sibley; 4. Ronnie Otto, Appleton, Wis; 5. Jay Schmidt, Tama; 6. Joshua Telecky, Hutchinson, Minn.; 7. Mark Patterson, Merkel, Texas; 8. Bryan Snell, Coon Rapids; 9. Robert Chalupa, Mc Cook, Neb..
Heat 06 — 1. Jason Minnehan, Churdan; 2. Jim Hall, Jackson, Neb.; 3. Jim Redmann, Lockridge; 4. Tom Brumlic, Denmark, Wis; 5. Jordan Durward, Trenton, N.D.; 6. Terry Cornelison, Boone; 7. Trent Murphy, Jefferson; 8. Brett Suckow, Waterloo; 9. Bob Hoing, Overton, Neb..
Heat 07 — 1. Reid Keller, Webster City; 2. Dan Hanselman, Algona; 3. Brian Blessington, Breda; 4. Ron Pettitt, Norfolk, Neb.; 5. Jake Nelson, Williston, N.D.; 6. Ondre Rexford, Montezuma, Kan.; 7. Kellie Schmit, Britt; 8. Geoff Jermark, Beloit, Kan.; 9. Mike Bilyeu, Indianola.
Heat 08 — 1. Brandon Czarapata, Pulaski, Wis; 2. Jake Masters, Graettinger; 3. Jeffrey Larson, Lakefield, Minn.; 4. Jeff Mueller, New London; 5. Cole Blake, Nashua; 6. Bruce Wickman, Emmetsburg; 7. Shaun Bruns, Danube, Minn.; 8. Kevin Balmer, Garwin; 9. Rob Kubli, Milo.
Heat 09 — 1. Lance Deal, Fort Dodge; 2. Kevin Opheim, Mason City; 3. Tyler Pickett, Boxholm; 4. Les Lundquist, Sioux City; 5. Jesse Brown, Nashua; 6. Abe Huls, Carthage, Ill.; 7. Gary Goudy, Stovghton, SK, ; 8. Trevor Schmidt, Hays, Kan.; 9. Greg Keuhn, Trenton, Mo..
Heat 10 — 1. John Oliver Jr., Danville; 2. Michael Dancer, North Platte, Neb.; 3. Nathan Wood, Sigourney; 4. Jeff McCollum, Mankato, Minn.; 5. Dan Gordon, Oskaloosa; 6. Shawn Primrose, Norfolk, Neb.; 7. Matt Deaton, Newton; 8. David Easterday, Riverdale, Neb.; 9. Chris Luloff, Independence.
Heat 11 — 1. Lynn Panos, Calmar; 2. Stefan Sybesma, Sanborn; 3. Devin Smith, Lake City; 4. Brad Whitney, Trenton, Mo.; 5. Caleb Crenshaw, Fort Worth, Texas; 6. Paul Holschuh, Greenleaf, Wis; 7. Matthew West, Kellerton; 8. Mike Hauenstein, Culbertson, Mont.; 9. Jason McIntyre, Colby, Kan..
Heat 12 — 1. Ben Walding, Des Moines; 2. Calvin (Buck) Swanson, Waterloo; 3. Kyle Werkmeister, Mc Cook, Neb.; 4. Jason York, Boone; 5. Rodney Richards, Madrid; 6. Dustin White, Lamesa, Texas; 7. Shay Curtin, Cresco; 8. Ryan Harris, Hubbard, Neb.; 9. Blake Peeler, Trimble, Mo..
Heat 13 — 1. Brad Te Grotenhuis, Orange City; 2. Bruce Plumisto, Colby, Kan.; 3. Colby Deming, Hobbs, N.M; 4. Craig Carlson, Madrid; 5. Scott Pippert, Elberon; 6. Barrett Wagoner, Colby, Kan.; 7. Ronnie Christopher, Forney, Texas; 8. Casey Sebastian, Cresco; 9. Travis Prochaska, Iowa Falls.
Heat 14 — 1. Chad Sterling, Stockton, Kan.; 2. Justin Temeyer, Independence; 3. Mike Pepper, Lakin, Kan.; 4. Roger Ciesielski, Waterloo; 5. Ryan Leeman, Roland; 6. Greg Andrew, Waco, Texas; 7. Rich Pederson, Sioux City; 8. Cody Frerichs, Bristow; 9. Tony Schlei, Union Grove, Wis.
Heat 15 — 1. Michael Jaennette, Kellogg; 2. Devin Snellenberger, Pulaski, Wis; 3. Tony (Butch) Bass, Winterset; 4. Eric Rempel, Palmyra, Neb.; 5. Cory Piffer, Indianola; 6. Chad Palmer, Renwick; 7. Tyler Brauckman, Carroll; 8. Danny Brown, Gouldbusk, Texas; 9. Josh Mroczkowski, Krakow, Wis.
Heat 16 — 1. David Smith, Lake City; 2. Dan Mackenthun, Hamburg, Minn.; 3. Jeff Tubbs, Colby, Kan.; 4. Dustin Larson, Worthington, Minn.; 5. Todd Reitzler, Grinnell; 6. Jerry Leary, Little Suamico, Wis; 7. Michael Lang, Lamesa, Texas; 8. Jake Bruns, Vesta, Minn.; 9. Martin Wampler III, Snyder, Texas.
Heat 17 — 1. Todd Inman, Altoona; 2. Travis Shipman, Mason City; 3. Robert Stofer, Jefferson; 4. Dustin Van Horn, Atlantic; 5. Josh Brauckman, Carroll; 6. Cody Clark, Yorktown; 7. Gary Bass, Des Moines; 8. Kevin Rose, Waterloo; 9. Cary Heinen, Fort Dodge.
Heat 18 — 1. Jordan Lathram, Hobbs, N.M; 2. Max Hoffer, Sioux City; 3. Christopher Toot, Albert Lea, Minn.; 4. Brandon Pruitt, Dexter; 5. Jeff Deal, Fort Dodge; 6. Dave Wickman, Emmetsburg; 7. Andrew Altenburg, Truman, Minn.; 8. John Heinz, Green Bay, Wis; 9. Kyle Vanover, Beatrice, Neb..
Heat 19 — 1. Josh Daniels, Carlisle; 2. Donavon Smith, Lake City; 3. Jesse Olson, Mayer, Minn.; 4. Matt Guillaume, Haslet, Texas; 5. Nyle Godwin, Redfield; 6. Russell Damme, Jr., Waterloo; 7. Kirk Martin, Weatherford, Texas; 8. Kevin Parks Jr, Davenport, Neb.; 9. Dave Plowman, Omaha, Neb..
Heat 20 — 1. Wayne Gifford, Boone; 2. Lonnie Hodges, Boone; 3. Ned Kalis, Wells, Minn.; 4. Chris Palsrok, Sibley; 5. Derek Moede, Casco, Wis; 6. Chris Pruitt, Stuart; 7. Perry Misner, Albert, Kan.; 8. Casey Jones, Sioux City; 9. Norman Belew, Granger.
IMCA Modifieds
B-Main 01 — 1. Travis Hagen, Williston, N.D.; 2. Joe Docekal, Dysart; 3. Jim Peeler, Trimble, Mo.; 4. Cory Sample, Winnemucca, Nev.; 5. Jesse Sobbing, Malvern; 6. Jason Murray, Hartford; 7. Mark Elliott, Webster City; 8. Josh Long, Little Suamico, Wis; 9. Matthew Meinecke, Madrid; 10. Jeff Kohn, Sheridan, Mich.; 11. Jim Thies, Mapleton; 12. Rod McDonald, Manchester; 13. Jeff Stephens, Arion; 14. John Shoptaw, Mena, Ark.; 15. Tommy Belmer, Denver; 16. Jeff Berens, Sioux City; 17. Jesse Richter, Great Bend, Kan.; 18. Plath Robert, Barnesville, Minn.; 19. Jeremy Zorn, Russell, Kan.; 20. Brad Smith, Columbia Cr Rds, Pa..
B-Main 02 — 1. Kelly Shryock, Fertile; 2. Todd Shute, Des Moines; 3. Jay Noteboom, Hinton; 4. Robert Marsh, Salinas, Calif.; 5. Josh Truman, Indianola; 6. Randy Havlik, Ankeny; 7. Curt Lund, Redwood Falls, Minn.; 8. Lance Mari, Imperial, Calif.; 9. Ed Turnbull, Estevan, SK, ; 10. Tim Pessek, Hutchinson, Minn.; 11. Ricky Stephan, S. Sioux City, Neb.; 12. Ricky Alvarado, Delta, Colo.; 13. Steve Reynolds, Springfield, S.D.; 14. Chad Ten Naple, Sioux City; 15. J.J. Scott, Iowa City; 16. Bruce Nelson, Turlock, Calif.; 17. Colby Heishman, Brooklyn; 18. Tony Hilgenberg, Waukee; 19. Tony Cox, Boone; 20. Lance Arneson, Abrams, Wis.
B-Main 03 — 1. Hunter Marriott, Brookfield, Mo.; 2. Justin O’Brien, West Union; 3. Johnny Whitman, De Pere, Wis; 4. Jared Hansen, Audubon; 5. Wayne Graybeal, Springfield, Mo.; 6. Jason Seegmiller, Dubuque; 7. James Reichart, Lorimor; 8. Tom Berry, Jr, Medford, Ore.; 9. Ronn Lauritzen, Jesup; 10. Mark Schafman, Edwardsville, Kan.; 11. David Goode, Sr, Copperas Cove, Texas; 12. Scott Davis, Madrid; 13. Regan Tafoya, Farmington, N.M; 14. Kenneth Buck, Canton, Pa.; 15. Jay Steffens, North Platte, Neb.; 16. Jesse Rogotzke, Sanborn, Minn.; 17. Tony Wedelstadt, Fremont, Wis; 18. Dana Dankert, Columbus, Neb.; 19. Justin Sackett, Pierson; 20. Jim Lynch, Bloomfield.
B-Main 04 — 1. John Logue, Jr., Boone; 2. Drew Christianson, Minot, N.D.; 3. Josh Gilman, Earlham; 4. Tim Murty, Tama; 5. Rob Vanmil, Barnesville, Minn.; 6. Cory Wray, Jamesport, Mo.; 7. Tim Ward, Chandler, Ariz.; 8. Cayden Carter, Oskaloosa; 9. Mike Mashl, DePere, Wis; 10. Mark Norris, Searcy, Ark.; 11. Scott Drake, Joplin, Mo.; 12. Jake Bowman, Maquoketa; 13. VANDERMARK GARY, Lowell, Mich.; 14. Mitchell Hunt, Greenville, Mich.; 15. Tyler Limoges, Redwood Falls, Minn.; 16. Greg Gretz, Kewaunee, Wis; 17. Yancy Shepard, Smithville, Mo.; 18. Eric Center, Mesa, Ariz.; 19. R J Merchant, Sioux City; 20. Darren Huntley, Ogden.
Heat 01 — 1. Brian Schmitt, Wall Lake; 2. Kaleb Bentley, Fairbank; 3. Jim Peeler, Trimble, Mo.; 4. Cory Sample, Winnemucca, Nev.; 5. Plath Robert, Barnesville, Minn.; 6. Jesse Richter, Great Bend, Kan.; 7. Eric Elliott, Boone; 8. Steven Bowers, Jr., Topeka, Kan.; 9. Nate Caruth, Ames.
Heat 02 — 1. Lucas Schott, Chatfield, Minn.; 2. Terry Hurt, Omaha, Neb.; 3. Joe Docekal, Dysart; 4. Jason Murray, Hartford; 5. Jeremy Zorn, Russell, Kan.; 6. Jim Thies, Mapleton; 7. Streeter Jeff, Chowchilla, Calif.; 8. Gearhart Cody, Turpin, Okla.; 9. Anthony Roth, Columbus, Neb..
Heat 03 — 1. Kyle Strickler, Mooresville, N.C.; 2. Adam Larson, Ankeny; 3. Travis Hagen, Williston, N.D.; 4. Jeff Stephens, Arion; 5. Brad Smith, Columbia Cr Rds, Pa.; 6. Tommy Belmer, Denver; 7. Larry Hall, Rochester, Minn.; 8. Mike Jergens, Plover; 9. J.C. Parmeley, Phoenix, Ariz..
Heat 04 — 1. Justin Auringer, Waterloo; 2. Clint Homan, Bellevue, Neb.; 3. Josh Long, Little Suamico, Wis; 4. Jesse Sobbing, Malvern; 5. Rod McDonald, Manchester; 6. Mark Elliott, Webster City; 7. Tom Charles, Basehor, Kan.; 8. Jeffrey Larson, Lakefield, Minn.; 9. Daniell Loggins, Sioux City.
Heat 05 — 1. Craig Reetz, Dunlap; 2. Tyler Heetland, Bancroft; 3. Jeff Kohn, Sheridan, Mich.; 4. John Shoptaw, Mena, Ark.; 5. Matthew Meinecke, Madrid; 6. Jeff Berens, Sioux City; 7. Jason Morehouse, Evansdale; 8. Kyle Brown, State Center; 9. Jason Wolla, Ray, N.D..
Heat 06 — 1. Robert Avery, Des Moines; 2. Troy Cordes, Dunkerton; 3. Todd Shute, Des Moines; 4. Tony Hilgenberg, Waukee; 5. Bruce Nelson, Turlock, Calif.; 6. Chad Ten Naple, Sioux City; 7. Joe Spillman, Austin, Texas; 8. Andrew Smith, Rogersville, Mo.; 9. Jason Benjamin, Towanda, Pa..
Heat 07 — 1. Ryan McDaniel, Olivehurst, Calif.; 2. Tyler Droste, Waterloo; 3. Kelly Shryock, Fertile; 4. Randy Havlik, Ankeny; 5. Lance Mari, Imperial, Calif.; 6. Colby Heishman, Brooklyn; 7. Scott Simatovich, State Center; 8. Glen Thompson, Longdale, Okla.; 9. Scotty Bough, Nevada, Mo..
Heat 08 — 1. Clint Hatlestad, Glencoe, Minn.; 2. Brian Knoell, Falun, Kan.; 3. Robert Marsh, Salinas, Calif.; 4. Steve Reynolds, Springfield, S.D.; 5. Tony Cox, Boone; 6. Lance Arneson, Abrams, Wis; 7. Darin Leonard, Sinton, Texas; 8. Terry Berg, Sioux City; 9. Ward Billy, Cobleskill, N.Y..
Heat 09 — 1. Brandon Rothzen, Gladstone, Ill.; 2. Cory Davis, Eunice, N.M; 3. Tim Pessek, Hutchinson, Minn.; 4. Curt Lund, Redwood Falls, Minn.; 5. Ed Turnbull, Estevan, SK, ; 6. J.J. Scott, Iowa City; 7. David Schuster, Waterville, Minn.; 8. LOVERUDE, TRENT, New Ulm, Minn.; 9. David Pries, Medaryville, Ind..
Heat 10 — 1. Clint Wendel, Mason City; 2. Richie Gustin, Gilman; 3. Jay Noteboom, Hinton; 4. Josh Truman, Indianola; 5. Ricky Stephan, S. Sioux City, Neb.; 6. Ricky Alvarado, Delta, Colo.; 7. Corey Lagroon, Salina, Kan.; 8. Brandon Long, Little Suamico, Wis; 9. Scott Olson, Blairsburg.
Heat 11 — 1. Bob Moore, Sioux City; 2. Chase Allen, Midlothian, Texas; 3. Hunter Marriott, Brookfield, Mo.; 4. Johnny Whitman, De Pere, Wis; 5. Mark Schafman, Edwardsville, Kan.; 6. Ronn Lauritzen, Jesup; 7. John Gober, Poolville, Texas; 8. Kyle Rohleder, Wa Keeney, Kan.; 9. Tim Watts, Beloit, Kan..
Heat 12 — 1. Wade Cross, Phillips, Neb.; 2. Harvey Vande Weerd, Alton; 3. Jared Hansen, Audubon; 4. James Reichart, Lorimor; 5. Tony Wedelstadt, Fremont, Wis; 6. Scott Davis, Madrid; 7. Jason Schneiders, Sioux City; 8. Jim Mathieson, Sioux City; 9. Streeter Stephen, Chowchilla, Calif..
Heat 13 — 1. Rich Lewerke, Mason City; 2. Jay Matthias, Green Bay, Wis; 3. Justin O’Brien, West Union; 4. David Goode, Sr, Copperas Cove, Texas; 5. Jim Lynch, Bloomfield; 6. Dana Dankert, Columbus, Neb.; 7. Jason Sartain, Royce City, Texas; 8. Jimmy Gustin, Marshalltown; 9. Ashley Schaaf, Lincoln, Neb..
Heat 14 — 1. MCDANIEL RANDY, Olivehurst, Calif.; 2. Brian Irvine, Oelwein; 3. Wayne Graybeal, Springfield, Mo.; 4. Kenneth Buck, Canton, Pa.; 5. Tom Berry, Jr, Medford, Ore.; 6. Jesse Rogotzke, Sanborn, Minn.; 7. Dennis Betzer, Central City; 8. Brandon Brinton, Ames; 9. Clark Chris, Jackson, Wyo..
Heat 15 — 1. Mike VanGenderen, Newton; 2. Matthew Kiner, Aurora, Neb.; 3. Jason Seegmiller, Dubuque; 4. Jay Steffens, North Platte, Neb.; 5. Regan Tafoya, Farmington, N.M; 6. Justin Sackett, Pierson; 7. Josh Blumer, Marysville, Kan.; 8. Jamie Johnson, Waterloo; 9. Duane Cleveland, Olivehurst, Calif..
Heat 16 — 1. Jordan Grabouski, Beatrice, Neb.; 2. Shane DeMey, Dennison; 3. John Logue, Jr., Boone; 4. Rob Vanmil, Barnesville, Minn.; 5. Cory Wray, Jamesport, Mo.; 6. Eric Center, Mesa, Ariz.; 7. Joel Bushore, Boone; 8. Nick Roberts, Des Moines; 9. Vogel Billy, West Fargo, N.D..
Heat 17 — 1. Aaron Turnbull, Estevan, SK; 2. Jonathan Snyder, Ames; 3. Drew Christianson, Minot, N.D.; 4. Tim Ward, Chandler, Ariz.; 5. Tyler Limoges, Redwood Falls, Minn.; 6. Mitchell Hunt, Greenville, Mich.; 7. Brandon Blochlinger, Concordia, Kan.; 8. Terry Rentfro, Bettendorf; 9. Darren Schatz, Williston, N.D..
Heat 18 — 1. Jason Cummins, New Richland, Minn.; 2. Dillon Pike, Waxahachie, Texas; 3. Josh Gilman, Earlham; 4. Cayden Carter, Oskaloosa; 5. Scott Drake, Joplin, Mo.; 6. VANDERMARK GARY, Lowell, Mich.; 7. Travis LaCombe, Grand Haven, Mich.; 8. Vince Ogle, Lubbock, Texas; 9. Garry Hall, Rochester, Minn..
Heat 19 — 1. Josh McGaha, Abilene, Texas; 2. Tim Czarneski, Denmark, Wis; 3. Greg Gretz, Kewaunee, Wis; 4. Mike Mashl, DePere, Wis; 5. Yancy Shepard, Smithville, Mo.; 6. Jake Bowman, Maquoketa; 7. Tim Stevens, Cedar Rapids; 8. Jeremy Montgomery, Burleson, Texas; 9. Jeff Emerson, Millsap, Texas.
Heat 20 — 1. Jeremy Mills, Garner; 2. Paul Stone, Winton, Calif.; 3. Tim Murty, Tama; 4. Mark Norris, Searcy, Ark.; 5. R J Merchant, Sioux City; 6. Darren Huntley, Ogden; 7. Bryce Carey, Nashua; 8. John Digiovanni, Gilroy, Calif.; 9. Neal Debord, Amarillo, Texas.