Kickstart UMP Super Late Models
04-23-2017
Night Results
Heat Results
Heat 1: 1 – Jamie Wilson 56(1), 2 – Denny Woodworth 45DW(2), 3 – Jason Perry 27P(3), 4 – Dustin Hodges 22H(4),
Heat 2: 1 – Rickey Frankel 33F(1), 2 – Justin Reed 1ST(2), 2 – Alan Westling 20W(3), 4 – Mike Hammerle 16H(4),
A-Main Results
1 – Jamie Wilson 56 (1), 2 – Denny Woodworth 45DW (3), 3 – Rickey Frankel 33F (2), 4 – Alan Westling 20W (5), 5 – Dustin Hodges 22H (7), 6 – Mike Hammerle 16H (8), 7 – Jason Perry 27P (6), 8 – Justin Reed 1ST (4),
JB Hawks UMP Crate Late Models
04-23-2017
Night Results
Heat Results
Heat 1: 1 – Denny Woodworth 45DW(4), 2 – Vance Wilson 1B(2), 3 – Sam Halstead 84(5), 4 – Laine VanZandt 21V(1), 5 – Derek Sammons 22(3), 6 – Charles VanZandt 80V(6),
Heat 2: 1 – Tommy Elston 45E(5), 2 – Tommy Sheppard Jr T6(3), 3 – Myles Moos 84(1), 4 – Brandon Savage 47S(2), 99 – Rudy Zaragoza 67(99), 99 – Breanna Sheppard 1B(99),
A-Main Results
1 – Denny Woodworth 45DW (2), 2 – Tommy Elston 45E (1), 3 – Tommy Sheppard Jr T6 (3), 4 – Vance Wilson 1B (5), 5 – Sam Halstead 84 (4), 6 – Myles Moos 84 (6), 7 – Brandon Savage 47S (7), 8 – Laine VanZandt 21V (8), 9 – Rudy Zaragoza 67 (11), 10 – Charles VanZandt 80V (10), 11 – Derek Sammons 22 (9), 99 – Breanna Sheppard 1B (12),
Summy Tire IMCA Northern Sportmods
04-23-2017
Night Results
Heat Results
Heat 1: 1 – Joey Gower 31G(4), 2 – Tony Dunker 3(6), 3 – Justin Ebbing 12J(5), 4 – Bobby Anders Jr. 20BA(7), 5 – Justin Bartz 42(3), 6 – Dakota Anderson 10D(2), 7 – Nathan Anders 22B(1),
Heat 2: 1 – Tanner Klingele 73X(1), 2 – Austen Becerra 22(4), 3 – Brandon Lennox 17(5), 4 – Austin Howes 17A(6), 5 – Mike Goodwin 63G(3), 6 – Tim Anders 23(2),
A-Main Results
1 – Tony Dunker 3 (8), 2 – Tanner Klingele 73X (1), 3 – Joey Gower 31G (4), 4 – Justin Ebbing 12J (6), 5 – Austin Howes 17A (9), 6 – Austen Becerra 22 (5), 7 – Justin Bartz 42 (2), 8 – Dakota Anderson 10D (12), 9 – Brandon Lennox 17 (7), 10 – Mike Goodwin 63G (3), 11 – Bobby Anders Jr. 20BA (10), 12 – Nathan Anders 22B (13), 99 – Tim Anders 23 (11),
IMCA Sport Compacts
04-23-2017
Night Results
Heat Results
Heat 1: 1 – Daniel Fellows 11F(6), 2 – Craig Bangert 99B(5), 3 – Jeffery Delonjay 32(1), 4 – David Prim 01(3), 5 – Kimberly Abbott 71(4), 6 – Brandon Lambert 14L(2),
Heat 2: 1 – Jake Dietrich 63(4), 2 – Darin Weisinger Jr. 11(1), 3 – Barry Taft 57(5), 4 – Casey Lambert 4L(3), 5 – Ashton Blain 24A(2),
A-Main Results
1 – Daniel Fellows 11F (10), 2 – Jake Dietrich 63 (7), 3 – Darin Weisinger Jr. 11 (2), 4 – David Prim 01 (4), 5 – Barry Taft 57 (9), 6 – Craig Bangert 99B (8), 7 – Kimberly Abbott 71 (6), 8 – Jeffery Delonjay 32 (1), 9 – Casey Lambert 4L (5), 10 – Brandon Lambert 14L (11), 11 – Ashton Blain 24A (3),
305 Sprints
04-23-2017
Night Results
Heat Results
Heat 1: 1 – Jeff Wilke 41(2), 2 – Jarrod Schneieerman 27(4), 3 – Justin Standridge 1(3), 4 – Dylon Tuxhorn 32(1), 5 – Chris Campbell 11C(5),
A-Main Results
1 – Jarrod Schneieerman 27 (2), 2 – Jeff Wilke 41 (1), 3 – Justin Standridge 1 (3), 4 – Dylon Tuxhorn 32 (4), 5 – Chris Campbell 11C (5),